در مورد پروتز های پا شامل پروتزهای زیر زانو و بالای زانو بیشتر بدانید!

در مورد پروتز های پا شامل پروتزهای زیر زانو و بالای زانو بیشتر بدانید!

پروتز-زیر-زانو-نگین-طب

پروتز-زیر-زانو-نگین-طب

اقدامات بعد از قطع عضو

افسردگی بعد از قطع عضو، معمول می باشد و در کسانی که دچار درد خیالی (عارضه ای که بعد از قطع عضو ایجاد می گردد و فرد احساس درد در ناحیه پا که قطع شده و وجود ندارد می کند) بیشتر نمایان می گردد. با وجود این آمپوته بایستی اقداماتی را قبل از درایفت پروتز پا انجام دهد.

نیاز به وجود پای مصنوعی یا پروتز پا بعد از قطع زیرزانو یا بالای زانو برای راه رفتن و برگشت به زندگی روزمره الزامی می باشد. بعد از اینکه فرد دچار قطع عضو می شود در باقی مانده عضو به دلیل اینکه گردش خون در انتهای استامپ کاهش می یابد استامپ به خاطر تجمع خون و مایع میان بافتی متورم می گردد. برای از بین بردن تورم بایستی فرد آمپوته به کلینیک ارتوپدی فنی مراجعه کرده و متخصص پروتز راهنمایی های لازم را در جهت بهبود روند و آماده سازی استامپ برای دریافت پروتز ارائه دهد.

کلینیک ارتوپدی فنی نگین طب تخصصی ترین مرکز در زمینه ساخت پروتزهای اندام تحتانی در شمالغرب کشور (تبریز) آماده ارائه خدمات بالاترین کیفیت و دقت در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید: 09108208723-04135572227

1- بانداژ کردن استامپ

آموزش-بانداژ-استامپ-پروتز-نگین-طب

آموزش-بانداژ-استامپ-پروتز-نگین-طب

آموزش صحیح بانداژ کردن استامپ بع از قطع عضو زیرزانو و بالای زانو باعث جلوگیری از ایجاد بدشکلی در استامپ شده و استامپ را برای دریافت پروتز نهایی آماده می کند. برای فراگیری روش صحیح بانداژ مطابق شکل زیر عمل کنید:

آموزش-بانداژ-پروتز-زیر-زانو

آموزش-بانداژ-پروتز-زیر-زانو

مراقبت های بهداشتی از استامپ:

از نکات مهم بعد از قطع عضو رعایت بهداشت و نظافت پوست اندام باقی مانده می باشد. بعد از قطع عضو نیروهای بدن مثل سابق روی استامپ وارد نشود که این امر منجر به انحرافات مکانیکی در استامپ شده و استفاده از پروتز را برای فرد با مشکل روبرو می کند. برای جلوگیری از این امر توصیه های ذیل را جدی بگیرید:

بیشتر بخوانید
سوکت های پروتزی و فیت کردن سوکت روی استامپ

1- بدون پای مصنوعی اقدام به راه رفتن نکنید.

2- استامپ خود را همیشه در حالت صاف و در امتداد بدن خود قرار دهید.

استامپ بعد از مدتی استفاده از پروتز به دلیل اینکه عمکلرد عضلات از بین رفته دچار لاغری می شود و این امر مدتی طول می کشد تا به حجم ثابت برسد. برای اینکه عضلات عملکرد خود را بازیابی کنند و در موقع راه رفتن سیکل طبیعی تر داشته باشید تمرینات تقویتی بایستی انجام گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *